Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca - zamiast kazania będzie Adoracja Pana Jezusa.
  2. W środę mamy uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli:
    • msze św. w porządku niedzielnym - o godz. 8:00, 10:30 i 15:30;
    • na każdej mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i złota;
    • składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.
  3. W czwartek wspomnienie św. Rajmunda z Panyafort, prezbitera.
  4. W sobotę przypada II Sobota Miesiąca - serdecznie zapraszam rodziny na mszę św. w ich intencji.
  5. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego.
  6. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Irena i Olga Ziembla, Krystyna Jamróz, Kazimiera i Magdalena Światłoń, Elżbieta Tobała, Klaudia Garbień, Wanda Pieronkiewicz, Agnieszka Gatlik i Maria Sroka oraz Pan Zbigniew Ślusarz.
  7. Jak już zapowiadałem - ze względu na zagrożenie epidemiczne kolęda została odwołana - ale wszyscy chcą pieniądze - do tej pory pieniędzmi z kolędy dzieliłem się z różnymi intytucjami, tj:
    • klerycy, seminarium;
    • kuria;
    • bratnia pomoc kapłańska dla księży chorych i starszych w Swoszowicach i Makowie Podchalańskim;
    • dlatego proszę rodziny z naszej parafii o składanie dobrowolnych ofiar do koperty i wrzucanie ich na tackę lub do skarbonki;
    • zapraszam wszystkie rodziny na mszę św. w środy i wspólną modlitwę i kolędowanie.
  8. W związku z zagrożeniem epidemicznym aktualnie obowiązują następujące ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział w mszach św.:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 1 osoby na 15m2;
    • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult;
  9. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Intencje Mszy Św. 04.01.2021 r. - 10.01.2021 r.

Poniedziałek, 04.01.2021 r.

17:00 † Stefania Jasuba - int. zam. od syna Krzysztofa z rodziną.

Wtorek, 05.01.2021 r.

07:00 Podziękowanie Matce Bożej za awans zawodowy.

Środa, 06.01.2021 r. Trzech Króli.

08:00 W intencji Darczyńców - o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla wszystkich mieszkańców Jasienicy - int. zam. od Zarządu OSP w Jasienicy.

10:30 † Maria Kania w rocznicę śmierci.

15:30 Msza Św. zbiorowa i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:

• Dziękczynna w intencji Beaty i Wiktora z okazji 25 rocznicy ślubu - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla Jubilatów i dla całej rodziny.
  • O łaskę zdrowia dla Karola, Pawła, dla Sabiny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O zdrowie dla Joanny i o dalszą opiekę Matki Bożej;

• † Eugenia Ryś w rocznicę śmierci;
  • † Anna Skrzeczek w rocznicę śmierci, mąż Czesław;
  • † Maria Konik w 8 rocznicę śmierci, mąż Stanisław;
  • † Józef Celak w rocznicę śmierci;
  • † Tadeusz Fit w 15 rocznicę śmierci, żona Stanisława w 2 rocznicę śmierci;
  • † Bożena Śmiłek - int. zam. od pracowników Szpitala w Radziszowie;
  • † Mateusz Kasperczyk - int. zam. od koleżanki ze Szkoły Podstawowej - Magdaleny Mika;
  • † Maria Kaczmarczyk - int. zam. od rodziny Wieczorków;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od kolegów i koleżanek córki Urszuli i Marcina z pracy;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od Radnej Eleonory Lejda - Kuklewicz z mężem Krzysztofem;
  • † Janusz Kania - int. zam. od sąsiadów - Genowefy i Józefa Garbień;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od syna Franciszka z rodziną;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od Jolanty Wolniak z rodziną;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od ciotki Janiny Światłoń z synem Janem;
  • † Stanisław Światłoń - int. zam. od Anny Maślak;
  • † Janina Biela - int. zam. od syna Zdzisława z rodziną;

Czwartek, 07.01.2021 r.

07:00 † Władysław Lach w 1 rocznicę śmierci, żona Maria - int zam. od syna Łukasza i Wandy;

Piątek, 08.01.2021 r.

17:00 † Michał Kaleta, żona Wiktoria, wnuk Józef.

Sobota 09.01.2021 r.

06:30 Różaniec za wszystkie rodziny z naszej parafii.

07:00 Za rodziny z naszej parafii - o trwałość i świętość małżeństw oraz o Boże Błogosławieństwo w rodzinach.

Niedziela 10.01.2021 r.

08:00 Dziękczynna w 30 rocznicę ślubu Jadwigi i Jerzego - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla Jubilatów i dla całej rodziny.

10:30 † Józefa i Piotr Kolbiarz - int. zam. od córek z rodzinami.

15:30 † Franciszek i Maria Magdziarczyk, syn Wiesław.