XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada 3 Niedziela Miesiąca - Rada Parafialna zbiera większą ofiarę na potrzeby naszego kościoła od rodzin, osób samotnych oraz od młodzieży pracującej. Serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  2. Święci danego tygodnia:
    • w poniedziałek wspomnienie św. Władysława Bukowińskiego, prezbitera.
    • we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
    • w środę wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa;
    • w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
    • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust w parafiach Sułkowice i Bysina; w tym dniu nie ma postu;
      w Sułkowicach, na mszy św. o godz. 18:00 będzie pożegnanie odchodzącego na emeryturę ks. Dziekana Edwarda Antolaka; Ks. Dziekan zostaje w parafii;
    • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny;
    • w przyszłą niedzielę odpust w parafii Jachówka.
  3. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszone są Panie: Bernadetta Kaleta, Monika Sroka, Elżbieta Marcinkiewicz, Anna Światłoń, Agnieszka, Halina i Marta Kaczmarczyk, Weronika Chodurek, Salomea i Beata Kaczmarczyk oraz Pan Wiesław Skrzeczek.
  4. Oktawa Bożego Ciała - codziennie wieczorem o godz. 17:00 msza św. i procesja eucharystyczna wokół naszego kościoła; w czwartek zakończenie Oktawy i poświęcenie wianków.
  5. W piątek o godz. 8:00 odprawimy mszę św. na zakońćzenie roku szkolengo.
  6. Na stolikach mamy specjany numer "Gościa" o cudach eucharystycznych. Jest jeszcze czercowy numer miesięcznika "Staś" .

Intencje Mszy Św. 20.06.2022 r. - 26.06.2022 r.

Poniedziałek, 20.06.2022 r.

17:00 O zdrowie dla Karola i o dalszą opiekę Matki Bożej.

Wtorek, 21.06.2022 r.

07:00 † Jan Błachut z okazji imienin.

17:00 Dziękczynna  - z prośbą do Najświętszej Maryii Panny o zdrowie, opiekę i Boże Błogosławieństwodla dla Mirian oraz o Dary Ducha Świętego w dalszym życiu.

Środa, 22.06.2022 r.

17:00 Msza Św. zbiorowa i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek, 23.06.2022 r. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

07:00 † Marian i Julian Kaleta;

17:00 Dziękczyna w 18 rocznicę urodzin Julii - z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej - int. zam. od dziadków.

Piątek, 24.06.2022 r.

08:00 Dziękczynna w intencji uczniów i nauczycieli za szczęśliwy rok szkolny - z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej podczas wakacji.

17:00 † Jan Strzelec z okazji imienin.

Sobota 25.06.2022 r.

07:00 Msza św. wynagradzająca wszystkie krzywdy i zniewagi wyrządzene Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla wszystkich rodzin z naszej parafii i o dalszą opiekę Matki Bożej i św. Jana Pawła II.

15:00 Msza św. chrzcielna:

• Mateusz Rafał Mirocha;
  • Szymon Kaleta.

Niedziela 26.06.2022 r.

08:00 O zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i św. Józefa na dalsze lata życia w rodzinie Danuty i Jana.

10:30 W intencjach:

• Dziękczynna w 80 rocznicę urodzin Janiny - z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej;
  • Dziękczynna w 20 rocznicę ślunu Alina i Marka - z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej - int. zam. od dzieci.

15:30 † Tadeusz Szybowski - int. zam. od syna z żoną Jolantą.