III Niedziela Zwykła

1. Święci danego tygodnia:
    • w poniedziałek święto nawrócenia św. Pawła, apostoła;
    • we wtorek wspomnienie św. biskupów - Tymoteusza i Tytusa;
    • w środę wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy;
    • w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
  2. W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zbierała większą ofiarę na potrzeby naszego Kościoła od rodzin, osób samotnych i młodzieży pracującej:
    • rodziny i osoby samotne złożyły 3450 zł;
    • młodzież pracująca złożyła 500 zł;
    • serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  3. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Krystyna Wiśnicz, Marta Gorączko, Janina Chwaja, Maria i Alina Pyrtek, Małgorzata Kosek, Irena Oliwa, Aneta Twardosz i Izabela Pyrtek oraz Pan Władysław Oliwa.
  4. W przyszłą niedzielę składka przenaczona będzie dla mieszkańców Chorwacji, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi.
  5. Jak już zapowiadałem - ze względu na zagrożenie epidemiczne kolęda została odwołana - ale wszyscy chcą pieniądze - do tej pory pieniędzmi z kolędy dzieliłem się z różnymi intytucjami, tj:
    • klerycy, seminarium;
    • ministranci;
    • misje;
    • kuria;
    • bratnia pomoc kapłańska dla księży chorych i starszych w Swoszowicach i Makowie Podchalańskim;
    • dlatego proszę rodziny z naszej parafii o składanie dobrowolnych ofiar do koperty i wrzucanie ich na tackę lub do skarbonki;
    • zapraszam wszystkie rodziny na mszę św. w środy i wspólną modlitwę i kolędowanie.
  6. W związku z zagrożeniem epidemicznym aktualnie obowiązują następujące ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział w mszach św.:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 1 osoby na 15m2;
    • na zewnątrz należy zachować 1,5 m odległości między uczestnikami;
    • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult;
    • osoby, które nie podporządkują się temu nakazowi mogą zostać ukarane mandatem podczas kontroli, która może zostać przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji lub straży miejskiej.
  7. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Pełna treść dekretu dostępna jest na stronie archidiecezji.

Intencje Mszy Św. 25.01.2021 r. - 31.01.2021 r.

Poniedziałek, 25.01.2021 r.

17:00 † Gustaw Ziembla - int. zam. od żony Krystyny.

Wtorek, 26.01.2021 r.

07:00 Przebłaganie za grzechy pokoleniowe w Bogu wiadomej rodzinie.

Środa, 27.01.2021 r.

17:00 Msza Św. zbiorowa i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:

• O szczęśliwy zabieg dla pewnej osoby oraz o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej;
  • O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Piotra z okazji urodzin;
  • O łaskę zdrowia dla Karola, Pawła, dla Sabiny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O szczęśliwe rozwiązanie dla córki Magdaleny;
  • O zdrowie dla Joanny i o dalszą opiekę Matki Bożej;
  • Prosimy o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla wszystkich Parafian.

Ogarniamy modlitwą naszych Bliskich Zmarłych:

• † Dusze w Czyśćcu cierpiące i znikąd ratunku nie mające;
  • † Mateusz Kasperczyk - int. zam. od kolegów z Łukasza i Mateusza Druzgała z rodziną;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od Grażyny i Ludwika Pachacz z rodziną;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od Jsąsiadów - Setlów;
  • † Janusz Kania - int. zam. od Eleonory i Krzysztofa Kuklewicz;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od rodziny Pietras;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od Anny i Jana Stopka;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od Barbary Jakubiak z rodziną;
  • † Stanisław Światłoń - int. zam. od Michała Maślaka;
  • † Janina Biela - int. zam. od syna Grzegorza z rodziną;
  • † Marek Szewczyk - int. zam. od Pawła i Pauliny Konik z rodziną;
  • † Gustaw Ziembla - int. zam. od syna Jerzego;
  • † Za wszystkich zmarłych Parafian - prośmy o radość życia wiecznego z Bogiem w Niebie.

Czwartek, 28.01.2021 r.

07:00 † Bronisław Gatlik w 28 rocznicę śmierci, żona Janina;

Piątek, 29.01.2021 r.

17:00 † Anna Ziembla w 7 rocznicę śmierci - int. zam.od syna Grzegorza z rodziną.

Sobota 30.01.2021 r.

07:00 † Maria Oliwa w 8 rocznicę śmierci.

Niedziela 31.01.2021 r.

08:00 † Genowefa w rocznicę śmierci, mąż Jan i synowie: Józef i Jan.

10:30 † Kazimiera Cyrek.

15:30 O zdrowie i Boże Błogosławieństwo w rodzinie Janusza i Marii.