VIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Odpust w parafiach Krzywaczka i Bieńkówka.
  2. Święci danego tygodnia:
    • w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna z Canterbury, biskupa;
    • we wtorek wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa;
    • w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
    • w piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
    • w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika; Pierwsza Sobota Miesiąca
    • w przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, odpust w parafiach Krzywaczka i Bieńkówka.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca - zamiast kazania będzie Adoracja Pana Jezusa.
  4. W tym tygodniu o sprzątanie naszego kościoła proszone są Panie: Irena i Olga Ziembla, Magdalena Światłoń, Elżbieta Tobała, Klaudia Garbień, Agnieszka Gatlik, Małgorzata Malina, Anna i Alina Światłoń, Jolanta Profic i Paulina Konik
  5. W tym tygodniu - 30 maja - mamy Uroczystość Bożego Ciała:
    •  uroczysta msza św. zostanie odprawiona na parkingu koło Państwa Domanus, skąd wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy:
      1. Ołtarz - przy Krzyżu na skręcie do Państwa Kiebzaków;
      2. Ołtarz - u Pana Juliana Kołodziejczyk;
      3. Ołtarz - koło Państwa Błachut i Ptak;
      4. Ołtarz - koło Państwa Anny i Marka Jamróz;
    • zachęcam do wzajemnej sąsiedzkiej pomocy i zbiórki na kwiaty;
    • grupy i osoby niosące chorągwie i feretrony proszone są o ich transport z i do kościoła;
    • rodzice dzieci komunijnych i starszych proszeni są o przygotowanie i przypilnowanie podczas procesji i o niesienie poduszek;
    • proszę również o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów;
    • Matkę Bożą Fatimską w kwiaty ubiera Róża V - św. Jadwigi Królowej;
    • Bardzo proszę o udostępnienie podwórek dla parkujących samochody;
    • Oktawa Bożego Ciała w piątek wieczorem, w sobotę rano, w niedzielę na mszy św. o godz. 10:30.
  6. W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zbierała większą ofiarę na potrzeby naszego Kościoła od rodzin, osób samotnych i młodzieży pracującej:
    • rodziny i osoby samotne złożyły 3450 zł;
    • młodzież pracująca złożyła 500 zł;
    • serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.

Zwracam się z serdeczną prośbą, aby intencje za zmarłych przed pogrzebem były zgłaszane przez Parafian wcześniej - przed dniem pogrzebu. W dniu pogrzebu dajmy szansę przyjezdnym. Z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Intencje Mszy św. 27.05.2024 r. - 02.06.2024 r.

Poniedziałek, 27.05.2024 r.

17:00 † Amalia i Stanisław Gatlik.

Wtorek, 28.05.2024 r.

07:00 † Stanisław i Maria Ziembla.

Środa, 29.05.2024 r.

17:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Czwartek, 30.05.2024 r. Boże Ciało.

08:00 Podziękowanie Matce Najświętszej i Panu Bogu za przeżycie trudnego zabiegu przez mamę - int. zam. od syna.

10:00 Za parafian.

15:30 † Jan Ochender, żona Antonina, syn Stanisław - int. zam. od Kazimierza Ochender.

Piątek, 31.05.2024 r.

17:00 † Wiesław Sadzik - int. zam. od brata Zbigniewa.

Sobota, 01.06.2024 r. Pierwsza Sobota Miesiąca.

06:20 Modlitwy i Różaniec.

07:00 Msza św. wynagradzająca wszystkie krzywdy i zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz dalszą opiekę Matki Bożej i św. Jana Pawła II dla wszystkich Róż Różańcowych.

12:00 Chrzest Święty Wiktorii Konik.

15:00 Chrzest Święty Liliany Zofii Jagiełło.

Niedziela, 02.06.2024 r. Pierwsza Niedziela Miesiąca.

08:00 † Katarzyna Gatlik w 3 rocznicę śmierci.

10:30 Dziękczynna w 18 rocznicę ślubu Moniki i Leszka z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla Jubilatów, dla dzieci i całej rodziny.

15:30 † Marianna Kaleta w rocznicę śmierci - int. zam. od syna Jana z rodziną.