XXXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Święci danego tygodnia:
    • w poniedziałek wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika;
    • we wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy;
    • w środę wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;
    • w niedzielę pierwsza niedziela Adwentu.
  3. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Edyta Dyrda, Klaudia Zawadzka, Anna i Elżbieta Gatilk, Barbara Jagiełło, Wioletta Dyrda, Ewa Kaczmarczyk Janina Kania, Stanisława Biela oraz Pan Jan Biela.
  4. W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zbierała większą ofiarę na potrzeby naszego Kościoła od rodzin, osób samotnych i młodzieży pracującej:
    • rodziny i osoby samotne złożyły 6770 zł;
    • młodzież pracująca złożyła 1450 zł;
    • serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  5. "Nie trzymaj rąk w kieszeni, wyciągnij je do ubogiego" - pod tym hasłem od dzisiaj przez cały tydzień obchodzimy 4 Światowy Dzień Ubogich - będziemy zbierać żywność dla ubogich rodzin i osób z naszej parafii oraz ofiarę, którą przekażemy na Caritas w naszej Archidiecezji.
  6. Na stoliku dostępny jest drugi numer miesięcznika "Staś" - nowej gazety dla dzieci wydawanej w naszej Diecezji - serdecznie zachęcam rodziców do zakupu czasopisma swoim pociechom.
  7. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od soboty, 3 października br. do odwołania, powiat myślenicki jest zakwalifikowany do strefy czerwonej. Ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział we mszy św. zostały ponownie wprowadzone:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 1 osoby na 15m2;
    • na zewnątrz należy zachować 1,5 m odległości między uczestnikami;
    • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa;
    • osoby, które nie podporządkują się temu nakazowi mogą zostać ukarane mandatem podczas kontroli, która może zostać przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji lub straży miejskiej.
  8. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Pełna treść dekretu dostępna jest na stronie archidiecezji.

Intencje Mszy Św. 23.11.2020 r. - 29.11.2020 r.

Poniedziałek, 23.11.2020 r.

17:00 † Stanisław i Wiktoria Kania oraz ich dzieci.

Wtorek, 24.11.2020 r.

07:00 † Kazimiera, Michał, Maria, Józef, Maria Szopa.

Środa, 26.11.2020 r.

17:00 Msza Św. zbiorowa i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:

• O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla Katarzyny Sularczyk i Zdzisława Profica z okazji imienin - int. zam. od Rady Parafialnej;
  • O łaskę zdrowia dla Karola, Pawła, dla Sabiny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • Prosimy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej, Nieustającej Pomocy i Św. Anny aby Pan Bóg zachował nas od gwałtownych burz, powodzi i epidemii koronawirusa.
  • O zdrowie dla Stanisława i Haliny Pęcak i dla ich rodzin;
  • W pewnej Bogu wiadomej intencji;
  • Prosimy o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla wszystkich Parafian.

Ogarniamy modlitwą naszych Bliskich Zmarłych:

• † Dusze w Czyśćcu cierpiące i znikąd ratunku nie mające;
  • † Bożena Śmiłek - int. zam. od rodzin Ciężkowskich i Jakubców z Harbutowic;
  • † Mateusz Kasperczyk - int. zam. od kolegów - Mirosława, Wojciecha i Józefa Sadzik;
  • † Maria Kaczmarczyk - int. zam. od kolegów z pracy Dominika;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od Katarzyny i Łukasza Koczur z Andrychowa;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od Marii i Kazimierza Pyrtek z rodziną;
  • † Janusz Kania - int. zam. od Barbary Twardosz z córką Anetą;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od wnuczki Marty z rodziną;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od siostry Marii z dziećmi;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od syna Jana z rodziną;
  • † Za wszystkich zmarłych Parafian - prośmy o radość życia wiecznego z Bogiem w Niebie.

Czwartek, 26.11.2020 r.

07:00 † Zbigniew.

Piątek, 27.11.2020 r.

17:00 † Zdzisław Kaczmarczyk z okazji imienin.

Sobota 28.11.2020 r.

07:00 O Wieczny Pokój dla zmarłego † Jana Wyporek.

Niedziela 29.11.2020 r.

08:00 † Salomea Ryś w rocznicę śmierci, mąż Kazimierz.

10:30 Za zmarłego tragicznie † Andrzeja Matoga - z okazji imienin.

15:30 † Zbigniew Kaleta w 3 rocznicę śmierci - int. zam. od żony.