I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj po każdej mszy św. posypiemy głowy popiołem osobom, których głowy nie zostały posypane w środę popielcową. Na stoliku jest popiół, który można zabrać do domu, do posypania głów chorym.
  2. Również dzisiaj mamy 3 Niedzielę Miesiąca - Rada Parafialna zbiera większą ofiarę na potrzeby naszego kościoła od rodzin, osób samotnych oraz od młodzieży pracującej. Serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  3. Dzisiaj po południu:
    • o godz. 14:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez przewodników kalwaryjskich;
    • o godz. 15:00 Gorzkie Żale, po których odprawimy mszę św.
  4. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Grażyna Jamróz, Anna Kurek, Grażyna Sroka, Magdalena Antos, Maria Sroka, Beata Jamróz, Janina Woźnica, Anna Parszywka i Bogumiła Włoch oraz Panowie: Andrzej Ryś i Michał Światłoń.
  5. W piątek o godz. 17:00 Droga Krzyżowa, po której odprawiona zostanie msza św.
  6. W przyszłą niedzielę przypada II Niedziela Wielkiego Postu:
    • o godz. 14:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez przewodników kalwaryjskich;
    • o godz. 15:00 Gorzkie Żale, po których odprawimy mszę św.
  7. W marcowe niedziele o godz. 12:30, w salce pod plebanią w Sułkowicach prowadzony będzie kurs przedmałżeński. Serdecznie zachęcam wszystkich narzeczonych do wzięcia udziału.
  8. W związku z zagrożeniem epidemicznym aktualnie obowiązują następujące ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział w mszach św.:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 1 osoby na 15m2;
    • na zewnątrz należy zachować 1,5 m odległości między uczestnikami;
    • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult;
    • osoby, które nie podporządkują się temu nakazowi mogą zostać ukarane mandatem podczas kontroli, która może zostać przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji lub straży miejskiej.
  9. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Pełna treść dekretu dostępna jest na stronie archidiecezji.

Intencje Mszy Św. 22.02.2021 r. - 28.02.2021 r.

Poniedziałek, 22.02.2021 r.

17:00 † Eleonora Dyrda - int. zam. od Anny i Mieczysława Wójtowicz

Wtorek, 23.02.2021 r.

07:00 W pewnej Bogu wiadomej intencji.

Środa, 24.02.2021 r.

17:00 Msza Św. zbiorowa i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy:

• Matko Pomocy Nieustającej prosimy o dobre wyniki badań, o spokojny przebieg operacji, o dalsze zdrowie i Twoją opiekę oraz opiekę św. Józefa;
  • O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Stefanii Smok;
  • Dziękczynna z okazji imienin Mirosława - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej.
  • O łaskę zdrowia dla Karola, Pawła, dla Sabiny, dla Joanny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O uzdrowienie z choroby i o dalszą opiekę Matki Bożej i św. Józefa;
  • O powrót do zdrowia dla Piotra.
  • Prosimy o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla wszystkich Parafian.

Ogarniamy modlitwą naszych Bliskich Zmarłych:

• † Dusze w Czyśćcu cierpiące i znikąd ratunku nie mające;
  • † Marian Ziembla w 18 rocznicę śmierci;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od frimy budowlanej Kupiec;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od siostry, Zofii Kaleta;
  • † Janusz Kania - int. zam. od Haliny Szewczyk;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od Janiny Góralik;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od koleżanek córki Małgorzaty;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od Marii i Janusza Konik z rodziną;
  • † Stanisław Światłoń - int. zam. od Małgorzaty i Grzegorza Oliwa;
  • † Janina Biela - int. zam. od Heleny Biela z rodziną;
  • † Marek Szewczyk - int. zam. od koleżanek żony: Edyty Moryc i Marii Tomal ze Spółdzielni Raba;
  • † Gustaw Ziembla - int. zam. od sąsiadki Władysławy Ziembla z rodziną;
  • † Franciszek Kania - int. zam. od syna Franciszka z żoną;
  • † Za wszystkich zmarłych Parafian - prośmy o radość życia wiecznego z Bogiem w Niebie.

Czwartek, 25.02.2021 r.

07:00 Prosimy o zdrowie dla Zofii i o dalszą opikę Matki Bożej.

Piątek, 26.02.2021 r.

17:00 Droga Krzyżowa i msza św.: † Jan Kurek.

Sobota 27.02.2021 r.

07:00 † Maria Oliwa w 5 rocznicę śmierci i mąż Stanisław.

Niedziela 28.02.2021 r.

08:00 † Kacperek Chodurek w 2 rocznicę śmierci.

10:30 W roczek Amelki - o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla niej, dla rodziców, rodziców chrzestnych, dla dziadków i całej rodziny.

14:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez przewodników kalwaryjskich;

15:00 Gorzkie Żale, po których odprawimy mszę św.: † Stanisław Biela w rocznicę śmierci.