Oktawa Narodzenia Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa oraz wspomnienie św. Jana, apostoła:
    • poświęcenie wina na każdej mszy św.;
    • rok 2021 poświęcony został św. Józefowi - opiekunowi Pana Jezusa.
    • od dzisiaj 15 minut przed każdą mszą św. w tygodniu Róże Różańcowe będą prowadzić modlitwy i Litanię do św. Józefa oddając w Jego opiekę nasze dzieci, młodzież i nasze rodziny.
    • w poniedziałek święto św. Młodzianków, męczenników;
    • we wtorek wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika;
    • w czwartek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża;
    • w piątek Nowy Rok i wspomnienie św. Bożej Rodzicielki Maryi;
    • w sobotę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  3. We wtorek o godz. 13:00 msza św. pogrzebowa śp. † Janiny Biela spod numeru 283.
  4. W Nowy Rok msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 15:30.
  5. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Irena Ochojna, Marzena Gorączko, Anna Światłoń, Katarzyna Kania, Małgorzata, Anna i Monika Kaleta, Marta Ochender, Krystyna Światłoń, Grażyna Szczepaniak i Aleksandra Smoleń.
  6. W tym tygodniu mamy Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę Miesiąca.
    • spowiedź św. przed mszami św.;
    • do chorych z Panem Jezusem wybiorę się dopiero w lutym.
  7. W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zbierała większą ofiarę na potrzeby naszego Kościoła od rodzin, osób samotnych i młodzieży pracującej:
    • rodziny i osoby samotne złożyły 11150 zł;
    • młodzież pracująca złożyła 2100 zł;
    • serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  8. Jak już zapowiadałem - ze względu na zagrożenie epidemiczne kolęda została odwołana - ale wszyscy chcą pieniądze - do tej pory pieniędzmi z kolędy dzieliłem się z różnymi intytucjami, tj:
    • klerycy, seminarium;
    • kuria;
    • bratnia pomoc kapłańska dla księży chorych i starszych w Swoszowicach i Makowie Podhalańskim;
    • dlatego proszę rodziny z naszej parafii o składanie dobrowolnych ofiar do koperty i wrzucanie ich na tackę lub do skarbonki;
    • zapraszam wszystkie rodziny na mszę św. w środy i wspólną modlitwę i kolędowanie.
  9. Na stolikach mamy kolejny numer "Stasia". Dodatkowo można zakupić kalendarze, serwetki i malowanki.
  10. W związku z zagrożeniem epidemicznym aktualnie obowiązują następujące ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział w mszach św.:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 1 osoby na 15m2;
    • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult;
  11. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Intencje Mszy Św. 28.12.2020 r. - 03.01.2021 r.

Poniedziałek, 28.12.2020 r.

17:00 † Henryk Kazibudzki w rocznicę śmierci.

Wtorek, 29.12.2020 r.

07:00 † Marek Wachnik - int. zam. od żony i dzieci.

13:00 Msza św.pogrzebowa śp. † Janiny Biela.

Środa, 30.12.2020 r.

• O łaskę zdrowia dla Karola, Pawła, dla Sabiny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Mieczysława Ryś - naszego Sołtysa - oraz o dalszą opiekę Matki Bożej w Nowym Roku dla niego i dla całej rodziny;
  • O zdrowie dla Joanny i o dalszą opiekę Matki Bożej;

• † Bożena Śmiłek - int. zam. od pracowników Szpitala w Radziszowie;
  • † Mateusz Kasperczyk - int. zam. od kolegi Wojciecha Roga;
  • † Maria Kaczmarczyk - int. zam. od Agnieszki i Jana Drabina z Baczyna;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od kuzynki Heleny i Tadeusza Rapacz;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od sąsiadów Twardosz;
  • † Janusz Kania - int. zam. od Czesławy z synem;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od wnuczki Anny;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od sąsiada Stanisława Bieli z rodziną;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od rodziny Wincenciaków;
  • † Stanisław Światłoń - int. zam. od siostry Czesławy z rodziną;
  • † Janina Biela - int. zam. od siostry Anny z rodziną;

Czwartek, 31.12.2020 r. Zakończenie Roku.

07:00 † Bożena Śmiłek - int. zam. od pracowników Szpitala w Radziszowie;

17:00 Msza św. na Zakończenie Roku:

• Za parafian;
  • O zdrowie i Boże Błogosławieństwodla dla wszystkich członków Honorowej Straży Serca Pana Jezusa.

Piątek, 01.01.2021 r. Nowy Rok.

08:00 Dziękczynna z okazji urodzin i imienin Mieczysława Konik z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej w Nowym Roku.

10:30 Dziękczynna w 50 rocznicę ślubu Krystyny i Jana z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla Jubilatów i dla całej rodziny.

15:30 † Maria Bizoń w 3 rocznicę śmierci.

Sobota 02.01.2021 r.

07:00 O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i św. Jana Pawła II dla wszystkich Róż Różańcowych.

15:00 Chrzest św. Krysztof Tadeusz Żądło.

Niedziela 03.01.2021 r.

08:00 † Józef Ziemianin w rocznicę śmierci.

10:30 † Stanisław Światłoń - int. zam. od syna Bartka z żoną Magdą, Leonem i Zosią.

15:30 Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski w Starym Roku -  z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla rodziny Koźlaków.