XXVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca:
    • zamiast kazania będzie Adoracja Pana Jezusa;
    • o godz. 12:30 pogrzeb śp. † Jana Światłoń, o godz. 12:00 Różaniec w kościele.
    • w poniedziałek wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
    • we wtorek wspomnienie św. Bunona, prezbitera;
    • w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
    • w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
    • w sobotę wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.
  3. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Stanisława Posłuszny, Anna Żądło, Joanna Rydz, Mariola Żądło, Bernadetta Kaleta, Monika Sroka, Elżbieta Marcinkiewicz, Anna Światłoń, Agnieszka Kaczmarczyk i pan Wiesław Skrzeczek.
  4. W środę na mszy św. o godz. 17:00 będzie poświęcenie różańcy dla dzieci komunijnych z klasy III - serdecznie zapraszam dzieci i rodziców na mszę św. i na Różaniec.
  5. W przyszłą niedzielę przypada XX Dzień Papieski - zbiórka do puszek przeznaczona jest dla zdolnej młodzieży i studentów pochodzących z biednych rodzin.
  6. Ostatnia w tym roku Fatima przypada we wtorek, 13 października - Matkę Boską Fatimską w kwiaty ubiera Róża VII - bł. Jolanty.
  7. Październik jest miesiącem różańcowym:
    • Różaniec codziennie po mszy św. o godz. 17:00;
    • w drugą sobotę miesiąca Różaniec odmówimy rano, przed mszą św. o godz. 6:30;
    • w Różańcu jedyny ratunek i nadzieja - serdecznie zachęcam wszystkich - szczególnie dzieci, młodzież i starszych - do wspólnej modlitwy.
  8. Serdecznie dziękuję młodej parze: Klaudii Sosnowskiej i Jarosławowi Mardaus za udekorowanie kwiatami naszego kościoła na ślub i na cały tydzień.
  9. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od soboty, 3 października br. do odwołania, powiat myślenicki jest zakwalifikowany do strefy czerwonej. Ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział we mszy św. zostały ponownie wprowadzone:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 50%, wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa (nakaz ten nie obowiązuje kapłana prowadzącego nabożeństwo);
    • na zewnątrz należy zachować 1,5 m odległości między uczestnikami lub zakrywać usta i nos;

Intencje Mszy Św. 05.10.2020 r. - 11.10.2020 r.

Poniedziałek, 05.10.2020 r.

17:00 O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej Różańcowej i św. Siostry Faustyny dla wszystkich członkiń Róży VIII - św. Siostry Faustyny.

Wtorek, 06.10.2020 r.

07:00 O szczęśliwe rozwiązanie i o zdrowie dla matki i dziecka

17:00 † Kazimierz Gatlik - int. zam. od żony.

Środa, 07.10.2020 r.

• O zdrowie dla Karola i o dalszą opiekę Matki Bożej.
  • Prosimy o zdrowie dla Anny, Józefa, Karolka, Eugeniusza, Bartka, Ireneusza i Mariusza oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O zdrowie dla Pawła, dla Sabiny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • Dziękujemy za wszystkie łaski otrzymane dotychczas i prosimy o zdrowie i wytrwanie w postanowieniach dla Józefa i o dalszą opiekę Matki Bożej;
  • Prosimy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej,  Nieustającej Pomocy i Św. Anny aby Pan Bóg zachował nas od gwałtownych burz, powodzi i epidemii koronawirusa.
  • Matko Boża Nieustającej Pomocy - prosimy z pokorą uproś nam łaskę uzdrowienia dla Stanisława, Marka, Michała, Szymona, Nikodema, Annę, Marysię, Pawełka i Dominika Pęcaków;

• † Za wszystkie zmarłe członkinie Róży VIII - św. Siostry Faustyny;
  • † Zofia Myśliwiec - int. zam. od Ireny i Janusza Trąbka ze Sułkowic;
  • † Stanisława Fit - int. zam. od Renaty i Stanisława z rodziną;
  • † Bożena Śmiłek - int. zam. od koleżanek z Recepcji Szpitala w Radziszowie;
  • † Stanisław Sadzik - int. zam. od rodziny Pasternaków z Polanki;
  • † Mateusz Kasperczyk - int. zam. od Janusza Skrzeczek;
  • † Maria Kaczmarczyk - int. zam. od rodziny Garbień z Bysiny;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od brata Janka z rodziną;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od sąsiadów Antoniny i Jana Szlaga;
  • † Eugeniusz Ziembla - int. zam. od siostrzeńca Piotra z rodziną;
  • † Janusz Kania - int. zam. od szwagra Piotra z rodziną;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od wnuczki Emilii;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od żony;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od żony Marii;

Czwartek, 08.10.2020 r.

07:00 Za zmarłą † Janinę w 2 rocznicę śmierci, męża Bronisława, córkę Marię oraz za zmarłych z rodziny - o radość wieczną z Bogiem.

17:00 † Stefan Biela w rocznicę śmierci.

Piątek, 09.10.2020 r.

17:00 † Zofia Myśliwiec, mąż Władysław.

Sobota 10.10.2020 r. Druga Sobota Miesiąca.

06:30 Różaniec.

07:00 Za rodziny z naszej parafii - o trwałość, świętość małżeństw oraz o Boże Błogosławieństwo w rodzinach.

Niedziela 11.10.2020 r.

08:00 Dziękczynna w 30 rocznicę ślubu Anny i Wojciecha z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej.

10:30 † Stanisław Szczepaniak w rocznicę śmierci.

15:30 Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Wioletty i Tomasza z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej.