XXVI Niedziela Zwykła

• w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika;
    • we wtorek święto św. Archaniołów - Michała, Gabriela i Rafała;
    • w środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
    • w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziwicy i doktora Kościoła;
    • w piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
    • w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  2. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Bogumiła Mardaus, Agnieszka Mirocha, Małgorzata Ryś, Katarzyna Sołtys, Jolanta Mika, Annai Ewa Oliwa, Karolina Król, Iwona Oliwa i Maria Ziembla.
  3. Czwartek jest pierwszym dniem października - miesiąca różańcowego:
    • Różaniec codziennie po mszy św. o godz. 7:00;
    • w pierwszą sobotę miesiąca Różaniec odmówimy rano, przed mszą św. o godz. 6:30;
    • w Różańcu jedyny ratunek i nadzieja - serdecznie zachęcam wszystkich - szczególnie dzieci, młodzież i starszych - do wspólnej modlitwy.
  4. W tym tygodniu mamy Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę Miesiąca:
    • msze św. w piątek o godz. 7:00 oraz o godz. 17:00;
    • spowiedź św. w piątek rano przed Mszą Św. oraz po południu od godz. 16:00;
    • do chorych wybieram się w piątek na Dół a w sobotę na Górę.
  5. W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zbierała większą ofiarę na potrzeby naszego Kościoła od rodzin, osób samotnych i młodzieży pracującej:
    • rodziny i osoby samotne złożyły 7280 zł oraz 150 zł na konto parafialne;
    • młodzież pracująca złożyła 750 zł;
    • serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca:
    • zamiast kazania będzie Adoracja Pana Jezusa;
    • po mszy św. o godz. 8:00 odówimy różaniec.
  7. Serdecznie dziękuję młodym parom: Karolinie Garbień i Dariuszowi Druzgała oraz Agnieszce Blak i Krzysztofowi Flaga za udekorowanie kwiatami naszego kościoła na ślub i na cały tydzień.
  8. Na stoliku dostępny jest pierwszy numer miesięcznika "Staś" - nowej gazety dla dzieci wydawanej w naszej Diecezji - serdecznie zachęcam rodziców do zakupu czasopisma swoim pociechom.
  9. Ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział we mszy św. zostały zniesione. Należy jednak pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa (nakaz ten nie obowiązuje kapłana prowadzącego nabożeństwo). Osoby, które nie podporządkują się temu nakazowi mogą zostać ukarane mandatem podczas kontroli, która może zostać przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji lub straży miejskiej.

Intencje Mszy Św. 28.09.2020 r. - 04.10.2020 r.

Poniedziałek, 28.09.2020 r.

17:00 † Zdzisław Kaczmarczyk w 6 rocznicę śmierci.

Wtorek, 29.09.2020 r.

07:00 † Michał.

Środa, 30.09.2020 r.

• O zdrowie dla Karola i o dalszą opiekę Matki Bożej.
  • Prosimy o zdrowie dla Anny, Józefa, Karolka, Eugeniusza, Bartka, Ireneusza i Mariusza oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O zdrowie dla Pawła, dla Sabiny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • Dziękujemy za wszystkie łaski otrzymane dotychczas i prosimy o zdrowie i wytrwanie w postanowieniach dla Józefa i o dalszą opiekę Matki Bożej;
  • Prosimy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej,  Nieustającej Pomocy i Św. Anny aby Pan Bóg zachował nas od gwałtownych burz, powodzi i epidemii koronawirusa.
  • O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla ks. Franciszka Gruszki z okazji imienin;
  • Matko Boża Nieustającej Pomocy - prosimy z pokorą uproś nam łaskę uzdrowienia dla Stanisława, Marka, Michała, Szymona, Nikodema, Annę, Marysię, Pawełka i Dominika Pęcaków;
  • O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla naszego organisty MIchała z okazji imienin;

• † Za wszystkie zmarłe członkinie Róży IV - św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • † Zofia Myśliwiec - int. zam. od sąsiadów Oliwów;
  • † Stanisława Fit - int. zam. od Jadwigi i Jerzego Bizoń z rodziną;
  • † Bożena Śmiłek - int. zam. od koleżanki Małgorzaty z mężem;
  • † Stanisław Sadzik - int. zam. od rodziny Rozum z Bysiny;
  • † Mateusz Kasperczyk - int. zam. od rodziny Wiśniewskich;
  • † Maria Kaczmarczyk - int. zam. od Jolanty Wolniak z rodziną z Bysiny;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od wnuków Karoliny i Piotra;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od sąsiadów Kania;
  • † Eugeniusz Ziembla - int. zam. od siostrzeńca Piotra z rodziną;
  • † Janusz Kania - int. zam. od szwagra Mariana z rodziną;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od córki Lucyny z mężem;

Czwartek, 01.10.2020 r.

07:00 W intencji misji, misjonarek i misjonarzy - o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę św. Teresy od Dzieciątka Jezus - patronki misji.

17:00 O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matko Bożej Różańcowej dla wszystkich członkiń Róży IV - św. Teresy od Dzieciątka Jezus. /Różaniec/.

Piątek, 02.10.2020 r. Pierwszy Piątek Miesiąca.

07:00 O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla wszystkich członków Honorowej Straży Serca Pana Jezusa.

17:00 † Anna Łojek. /Różaniec/.

Sobota 03.10.2020 r. PIerwsza Sobota Miesiąca.

06:30 Różaniec.

07:00 O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej Różańcowej i św. Jana Pawła II dla wszystkic Róż Różańcowych.

15:00 Msza św. ślubna Klaudii Sosnowskiej i Jarosława Mardaus.

Niedziela 04.10.2020 r.

08:00 Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Oli, z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej oraz o Dary Ducha św. w nauce i dalszym życiu.

10:30 † Julia i Jan Łabędź.

15:30 Dziękczynna w roczek Julii, z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla niej, jej rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków i całej rodziny.