VI Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową.
    • na każdej Mszy Św. poświęcenie palm;
    • na Mszy Św. o godz. 10:30 procesja z palmami dookoła naszego kościoła;
    • o godz. 14:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Przewodników Kalwaryjskich;
    • o godz. 15.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, następnie Msza Św (bez kazania).
  2. W ubiegłym tygodniu Rada Parafialna zbierała większą ofiarę na potrzeby naszego Kościoła od rodzin, osób samotnych i od młodzieży pracującej:
    • rodziny i osoby samotne złożyły 2450 zł.;
    • młodzież pracująca złożyła 220 zł.;
    • z kopert w marcu wpłynęło 2200 zł. od rodzin i osób samotnych oraz 150 zł. od młodzieży pracującej;
    • serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  3. W tym tygodniu proszone są Panie do sprzątania kościoła: Arleta Garbień, Maria Kózka, Katarzyna Golonka, Beata Kaleta, Krystyna, Natalia i Barbara Kania, Kazimiera Falco, Wanda Kania i Dorota Sadzik.
  4. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę Nabożeństwa rozpoczynają się o godz. 17:30. Szczegółowy plan uroczystości Triduum Pachalnego dostępny jest w zakładce Wielkanoc
  5. W Wielki Czwartek, po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy - Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22:00. Składka z Mszy Św. przeznaczona jest dla kleryków - do seminarium.
  6. Wielki Piątek Adoracja Pana Jezusa od godz. 8:00 przez cały dzień aż do godz. 17:00.
    • o godz. 17:00 Droga Krzyżowa
    • o godz. 17:30 rozpoczną się Obrzędy Wielkiego Piątku;
    • następnie odbędzie się przeniesienie Pana Jezusa do Grobu do dolnego kościoła;
    • Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22:00;
    • składka zebrana przy Krzyżu przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  7. W Wielką Sobotę:
    • Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8:00 do godz. 16:00;
    • poświęcenie pokarmów w dolnym kościele o godz. 9:00, 11:00 i 13:00 - podzielmy się z biednymi ofiarując im coś do wystawionego w tym celu koszyka;
    • o godz. 17:30 Msza Św. i Rezurekcja, czyli procesja Zmartwychwstania Pana Jezusa wokół kościoła (3 razy);
    • bardzo proszę o przygotowanie chorągwi, feletronów i baldachimu.
  8. Na stoliku mamy baranki wielkoanocne z Caritasu - ofiara dobrowolna przeznaczona na biedne dzieci i rodziny wielodzietne.

Intencje Mszy Św. 26.03 - 02.04.2018

Wielki Poniedziałek, 26.03.2018 r.

17:00 † Jan i Henryka Kaleta.

Wielki Wtorek, 27.03.2018 r.

07:00 † Jan Szlachetka - int. zam. od żony Marii.

Wielka Środa, 28.03.2018 r.

17:00 Msza Św. zbiorowa i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

• Błagalna - o nawrócenie w pewnej rodzinie;

• † Zbigniew Włodarczyk - int. zam. od Jana Kaczmarczyk z rodziną;
  • † Mirosław Krawczyk z okazji urodzin - int. zam. od rodziców i brata;
  • † Jan Kaleta w 1-szą rocznicę śmierci;
  • † Anna i Jan Kaleta;
  • † Gabriel Błachut - int. zam. rodziny Mitana;
  • † Antonina Światłoń - int. zam. od rodzin Oliwów i Norków;
  • † Zbigniew Kaleta - int. zam. od bratanic: Kamili i Eweliny z rodzinami;
  • † Jan Kania - int. zam. od Józefa i Genowefy Garbień z rodziną;
  • † Maria Bizoń - int. zam. od wnuczki Klaudii;
  • † Zdzisław Kaleta - int. zam. od Jana i Stanisławy Strzelec;
  • † Stefan Maślak - int. zam. od żony;

Wielki Czwartek, 29.03.2018 r.

17:30 O zgodę w rodzinach oraz w intencji wszystkich chorych - int. zam. od Honorowej Straży Pana Jezusa.

Wielki Piątek, 30.03.2018 r.

17:00 Droga Krzyżowa.

17:30 Obrzędy Wilekiego Piątku.

Wielka Sobota 31.03.2018 r.

17:30 Msza Św. dziękczynna w intencji Dariusza z okazji urodzin z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o potrzebne łaski w dalszym życiu, Rezurekcja.

Niedziela Zmartwychwstania 01.04.2018 r.

08:00 W intencji Pani Dyrektor z okazji imienin z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz dalszą opiekę Matki Bożej - int. zam. od Rady Rodziców i wszystkich dzieci.

10:30 Dziękczynna z okazji urodzin Marka Konik, z prośbą do Matki Bożej o znaleznienie pracy, o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz dalszą opiekę Matki Bożej;

15:30 † Tomasz i Stefania Jamróz.

Poniedziałek Wielkanocny 02.04.2018 r.

08:00 † Apolonia w 2-gą rocznicę śmierci i męża Stanisława;

10:30 † Henryk Kaczmarczyk w 4-tą rocznicę śmierci - int. zam od dzieci:

15:30 † Bolesław Oliwa w 10-tą rocznicę śmierci.