XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj mamy Pierwszą Niedzielę Miesiąca - zamiast kazania po mszach św. będzie Adoracja Pana Jezusa.
    • we wtorek  wspomnienie św. Melchiora Grodeckiego, prezbitera i męczennika;
    • w środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - na mszy św. o godz. 17:00 będziemy święcić nasiona do siewu;
    • w czwartek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;
  3. W przyszłą niedzielę:
    • 29 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej;
    • w Warszawie beatyfikacja sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz siostry zakonnej Róży Czackiej.
  4. W tym tygodniu o sprzątanie naszego kościoła proszone są Panie: Maria i Magdalena Mizera, Danuta Kaleta, Lucyna Skrzeczek, Katarzyna Starzec, Anna Czepiel, Joanna Tatar, Maria Kaleta i Barbara Skrzeczek oraz Pan Jan Kaleta.
  5. Od jutra - codziennie przed mszą św. - będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do św. Józefa w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii o głębszą wiarę, nadzieję i miłość.
  6. Serdecznie dziękuję Młodej Parze Patrycji Myśliwiec i Krzysztofowi Sowińskiemu za udekorowanie naszego kościoła na ślub i na cały tydzień. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. W sobotę 11 września o godz. 9:00 w kościele odbędzie się spotkanie z kandydatami na ministrantów.
  8. W przyszłą niedzielę - 12 września - do puszek przed kościołem zbierana będzie ofiara na chorego Kubusia Mistarza z Wiśniowej - opis choroby Kubusia znajduje się w gablocie - w miarę naszych możliwości podzielmy się groszem. Serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz w imieniu rodziców Kubusia.
  9. W poniedziałek 13 września o godz. 19:30 mamy Fatimę - Matkę Bożą Fatimską w kwiaty ubiera Róża II - św. Kingi.
  10. Na stoliku są świece fatimskie oraz nowy, wrześniowy numer miesięcznika "Staś" a także Gość Niedzielny Extra - o słudze Bożym Stefanie Kardynale Wyszyńskim - Prymasie Polskim.
  11. W związku z zagrożeniem epidemicznym aktualnie obowiązują następujące ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział w mszach św.:
    • do 30 września limit obłożenia wynosi 75%;
    • limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19;
    • wewnątrz i na zewnątrz należy zachować 1,5 m odległości między uczestnikami;
    • wszyscy uczestnicy wewnątrz kościoła podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult;

Intencje Mszy Św. 06.09.2021 r. - 12.09.2021 r.

Poniedziałek 06.09.2021 r.

17:00 † Michał Ryś - int. zam. od wujenki Zofii Stopka.

Wtorek, 07.09.2021 r.

07:00 † Igor Mochnal - int. zam. od Beaty i Bartłomieja Hołuj.

Środa, 08.09.2021 r.

• O zdrowie i o dalszą opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby.
  • O łaskę zdrowia dla Karola, Stanisława, Pawła, Zofii i Krzysztofa oraz o potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O zdrowie, Boże Błogosławieństwo, o Dary Ducha Św. oraz o dalszą opiekę Matki Bożej w dalszym życiu dla Dzieci - z okazji urodzin i imienin;
  • Matko Nieustającej Pomocy prosimy Cię o łaskę zdrowia dla Krzysztofa, o skuteczny i szczęśliwy przebieg leczenia. Matko miej nas w Swojej opiece;
  • Dziękczynna - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej w rodzinie;

• † Stanisław Oliwa w rocznicę śmierci;
  • † Stefania, mąż Stanisław oraz synowie: Krzysztof i Stanisław;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od Doroty i Czesława Cyrek oraz Krzysztofa Łętochy z Bysiny;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od pracowników firmy Ekopoldex;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od Leszka Mardaus z rodziną;
  • † Stanisław Światłoń - int. zam. od Kazimiery i Wiesława Szwajca;
  • † Janina Biela - int. zam. od Teresy Kowalczyk z Lipnika;
  • † Marek Szewczyk - int. zam. od siostrzenicy Jolanty z rodziną;
  • † Franciszek Kania - int. zam. od rodziny Salusów ze Sułkowic;
  • † Jan Binkiewicz- int. zam. od rodziny Garbień;
  • † Igor Mochnal - int. zam. od Agnieszki i Piotra Kani;
  • † Maria Cyrek - int. zam. od Marii i Janusza Konik z rodziną;
  • † Janina Gatlik - int. zam. od Krzysztofa Oliwy;
  • † Zofia Łojek - int. zam. od Tadeusza i Łucji Konik z rodziną;
  • † Zofia Kaleta - int. zam. od Tadeusza Ziemianin z rodziną;
  • † Katarzyna Gatlik - int. zam. od sąsiadki - Janiny Kutka;
  • † Michał Ryś - int. zam. od Renaty i Stanisława Sadzik;
  • † Antonina Łojek - int. zam. od Jana Trąbki;

Czwartek, 09.09.2021 r.

07:00 Dziękczynna w 40 rocznicę urodzin - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla Jubilatki i dla całej rodziny.

Piątek, 10.09.2021 r.

17:00 Dziękczynna - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej w rodzinie.

Sobota 11.09.2021 r.

06:30 Różaniec - za rodziny z naszej parafii.

07:00 Za wszystkie rodziny z naszej parafii - o trwałość, świętość małżeństw oraz o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i św. Jana Pawła II w rodzinach.

Niedziela 12.09.2021 r.

08:00 Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Doroty i Adama - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla Jubilatów i dla całej rodziny - int. zam. od dzieci.

10:30 W intencjach:

• Dziękczynna w 3 rocznicę urodzin Natalki Konik - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej w dalszym życiu;
  • Dziękczynna w 75 rocznicę urodzin i imienin Marii - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej - int. zam. od córek z rodzinami.

15:30 † Grzegorz Koźlak w 8 rocznicę śmierci.