XXXII Niedziela Zwykła

• w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
    • we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
    • w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa oraz Narodowe Święto Niepodległości - w tym dniu modlimy się za Ojczyznę;
    • w czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
    • w piątek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  2. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Janina Wiśniowska, Stanisława, Urszula i Agnieszka Koźlak, Barbara Kaczmarczyk, Katarzyna Wnęk, Alicja i Zofia Ziembla, Jolanta Kaleta i Anna Święch.
  3. W przyszłą niedzielę mamy 3 Niedzielę Miesiąca - Rada Parafialna będzie zbierać większą ofiarę na potrzeby naszego kościoła od rodzin, osób samotnych oraz od młodzieży pracującej. Serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  4. Na stoliku dostępny jest drugi numer miesięcznika "Staś" - nowej gazety dla dzieci wydawanej w naszej Diecezji - serdecznie zachęcam rodziców do zakupu czasopisma swoim pociechom.
  5. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od soboty, 3 października br. do odwołania, powiat myślenicki jest zakwalifikowany do strefy czerwonej. Ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział we mszy św. zostały ponownie wprowadzone:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 1 osoby na 15m2;
    • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa;
  6. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Intencje Mszy Św. 09.11.2020 r. - 15.11.2020 r.

Poniedziałek, 09.11.2020 r.

17:00 † Renata Ochender.

Wtorek, 10.11.2020 r.

07:00 † Amalia, Józef, Henryk i Magdalena.

Środa, 11.11.2020 r.

• O zdrowie dla Karola i o dalszą opiekę Matki Bożej;
  • Prosimy o zdrowie dla Anny, Józefa, Karolka, Eugeniusza, Bartka, Ireneusza i Mariusza oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O zdrowie dla Pawła, dla Sabiny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • Prosimy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej, Nieustającej Pomocy i Św. Anny aby Pan Bóg zachował nas od gwałtownych burz, powodzi i epidemii koronawirusa.
  • Dziękczynna w 44 rocznicę ślubu Józefy i Józefa - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej;

• † Maria Kucała w 15 rocznicę śmierci - int. zam. od córki z rodziną;
  • † Stanisława Fit - z okazji imienin;
  • † Bożena Śmiłek - int. zam. od nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej w Jasienicy;
  • † Mateusz Kasperczyk - int. zam. od koleżanki Eweliny Mardaus;
  • † Maria Kaczmarczyk - int. zam. od Zofii i Mieczysława Konik z rodzinami;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od chrześniaka Arka z rodziną;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od rodziny Sarnów z Bieńkówki;
  • † Janusz Kania - int. zam. od Magdy i Darka Skóra z dziećmi;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od wnuka Pawła z rodziną;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od chrześnicy Aleksandry z rodziną;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od córki Anny z rodziną;

Czwartek, 12.11.2020 r.

07:00 † Maria Kaczmarczyk - int. zam. od rodziny Gatlik.

Piątek, 13.11.2020 r.

17:00 † Maria Gatlik w 9 rocznicę śmierci, mąż Stefan.

Sobota 14.11.2020 r.

07:00 Za rodziny z naszej parafiii - o trwałość i świętość małżeństw oraz o Boże Błogosławieństwo w rodzinach.

15:00 Msza św. chrzcielna - Julian Cyganek.

Niedziela 15.11.2020 r.

08:00 † Teofila Mardaus - int. zam. od Katarzyny Konik.

10:30 W podziękowaniu za zdrowie Mikołaja Niewiadomskiego - z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej oraz w intencji Maji w 3 rocznicę urodzin.

15:30 Dzięczynna w 7 rocznicę urodzin Mikołaja - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej.