XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o godz. 11:30 w Budzowie odbędzie się Koronacja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia.
    • w środę wspomnienie bł. Bronislawy, dziewicy;
    • w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
    • w sobotę wspomnienie bł. dziewic i męczennic Marii Stelli i 10 Towarzyszek - Sióstr Nazaretanek z Nowogródka.
  3. W przyszłą niedzielę mamy Pierwszą Niedzielę Miesiąca - zamist kazania będzie Adoracja Pana Jezusa.
  4. W tym tygodniu o sprzątanie naszego kościoła proszone są Panie: Barbara Skrzeczek, Małgorzata Woźniak, Iwona Bizoń, Mirosława Kaleta, Sabina Wiśnicz, Anna Kaleta, Małgorzata Jędrzejczyk, Władysława Bizoń i Jolanta Moskal oraz Pan Leszek Skrzeczek.
  5. W środę 1 września o godz. 8:00 msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego - serdecznie zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników Szkoły, Uczniów, Rodziców i Opiekunów: Babcie i Dziadków.
  6. W piątek mamy Pierwszy Piątek Miesiąca:
    • msze św. o godz. 7:00 oraz o godz. 17:00;
    • spowiedź św. w piątek rano przed mszą św. oraz po południu od godz. 16:15;
    • do wybieram się w piątek od godz. 9:00.
  7. Na stoliku są świece fatimskie oraz nowy numer miesięcznika "Staś".
  8. W związku z zagrożeniem epidemicznym aktualnie obowiązują następujące ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział w mszach św.:
    • do 31 sierpnia limit obłożenia wynosi 75%;
    • limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19;
    • wewnątrz i na zewnątrz należy zachować 1,5 m odległości między uczestnikami;
    • wszyscy uczestnicy wewnątrz kościoła podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult;

Intencje Mszy Św. 30.08.2021 r. - 05.09.2021 r.

Poniedziałek 30.08.2021 r.

17:00 W pewnej Bogu wiadomej intencji;

Wtorek, 31.08.2021 r.

07:00 W pewnej Bogu wiadomej intencji;

Środa, 01.09.2021 r.

08:00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego - modlimy się w intencji Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników Szkoły, Uczniów i Rodziców - o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o Dary Ducha Św. w Nowym Roku Szkolnym.

• O zdrowie i o dalszą opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby.
  • O łaskę zdrowia dla Karola, Stanisława, Pawła, Zofii i Krzysztofa oraz o potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O zdrowie, Boże Błogosławieństwo, o Dary Ducha Św. oraz o dalszą opiekę Matki Bożej w dalszym życiu dla Dzieci - z okazji urodzin i imienin;
  • Matko Nieustającej Pomocy prosimy Cię o łaskę zdrowia dla Krzysztofa, o skuteczny i szczęśliwy przebieg leczenia. Matko miej nas w Swojej opiece;
  • Dziękczynna - w Bogu wiadomej intencji;

• † Bronisław Stanach - z okazji imienin;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w Sułkowicach;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od Dyrekcji i Pracowników Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.
  • † Jan Światłoń - int. zam. od Bronisława Gatlika;
  • † Stanisław Światłoń - int. zam. od Haliny Szewczyk;
  • † Janina Biela - int. zam. od Ewy i Jana Oliwa z Bysiny;
  • † Marek Szewczyk - int. zam. od siostrzenicy Sylwii z rodziną;
  • † Franciszek Kania - int. zam. od Reanty i Janusza Kalety z rodziną;
  • † Jan Binkiewicz- int. zam. od rodziny Garbień;
  • † Igor Mochnal - int. zam. od Radnej Eleonory;
  • † Maria Cyrek - int. zam. od Marii i Jana Gatlik z rodziną;
  • † Janina Gatlik - int. zam. od Małgorzaty i Stanisława Błachut;
  • † Zofia Łojek - int. zam. od Bernadetty Kania z dziećmi;
  • † Zofia Kaleta - int. zam. od szwagra - Stefana Kalety;
  • † Katarzyna Gatlik - int. zam. od kuzyna Kamila Gatlika;
  • † Michał Ryś - int. zam. od Heleny i Krystiana;
  • † Antonina Łojek - int. zam. od Krystyny Biela;

Czwartek, 02.09.2021 r.

07:00 † Stefania Jasuba w 1 rocznicę śmierci.

Piątek, 03.09.2021 r. Pierwszy Piątek Miesiąca.

07:00 O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla wszyskich członków Honorowej Straży Serca Pana Jezusa

17:00 † Janusz Kania w 1 rocznicę śmierci.

Sobota 04.09.2021 r. Pierwsza Sobota Miesiąca.

06:20 Modlitwy i Różaniec.

07:00 O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej Różańcowej i św. Jana Pawła II dla wszystkich Róż Różańcowych.

15:00 Msza św. ślubna Patrycji Myśliwiec i Krzysztofa Sowińskiego.

16:15 Msza św. ślubna Jolanty Zawiadzkiej i Damiana Wanat.

Niedziela 05.09.2021 r.

08:00 † Urszula Ochender - z okazji urodzin i imienin.

10:30 † Aniela Światłoń w 3 rocznicę śmierci.

11:30 Chrzest Święty Alberta Marcina Wysockiego.

15:30 † Andrzej Matoga - z okazji urodzin.