V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj oraz za tydzień po mszy św. o godz. 10:30 dzieci komunijne z klasy III będą miały próbę śpiewu na chórze, którą poprowadzi Pan Organista.
  2. Dzisiaj mamy 3 Niedzielę Miesiąca - Rada Parafialna zbiera większą ofiarę na potrzeby naszego kościoła od rodzin, osób samotnych oraz od młodzieży pracującej. Serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  3. Dzisiaj po południu:
    • o godz. 14:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez przewodników kalwaryjskich;
    • o godz. 15:00 Gorzkie Żale, po których odprawimy mszę św.
  4. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Maria Kaleta, Joanna Jamróz, Anna Światłoń, Aniela i Dorota Jamróz, Lilianna Ostafin, Teresa Urbańczyk i Katarzyna Moskal oraz Panowie: Józef Mardaus i Tadeusz Oliwa.
  5. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana również jako Dzień świętości Życia:
    • na stoliku mamy modlitwy za dzieci nienarodzone oraz duchową adopcję;
    • msze św. o godz. 7:00 i 17:00;
    • na mszy św. o godz. 17:00 poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych z klasy III;
    • serdecznie zapraszam rodziców i dzieci na wspólną modlitwę.
  6. W piątek o godz. 17:00 Droga Krzyżowa, po której odprawiona zostanie msza św.
  7. W sobotę, 27 marca od godz. 9:00 wybieram się na dodatkową wizytę do chorych - proszę o zgłaszanie chętnych telefonicznie lub w zakrystii po każdej mszy św.
  8. W przyszłą niedzielę mamy Niedzielę Palmową:
    • poświęcenie palm po każdej mszy św.;
    • procesja palmowa wokół kościoła na mszy św. o godz. 10:30.
  9. Na stolikach mamy baranki wielkanocne z Caritasu - koszt 6 zł/szt. można oczywiście dać więcej bo ofiara przeznaczona jest na biedne dzieci.
  10. W związku z zagrożeniem epidemicznym aktualnie obowiązują następujące ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział w mszach św.:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 1 osoby na 15m2;
    • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult;
  11. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Intencje Mszy Św. 22.03.2021 r. - 28.03.2021 r.

Poniedziałek, 22.03.2021 r.

17:00 † Eleonora i Henryk Kaczmarczyk.

Wtorek, 23.03.2021 r.

07:00 † Józefa, Bolesław, Zofia i Anna.

Środa, 24.03.2021 r.

• Dziękczynna w 90 rocznicę urodzin Antoniny Łojek - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • Z okazji urodzin Dariusza modlimy się o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O łaskę zdrowia dla Karola, Pawła, dla Sabiny, dla Joanny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O uzdrowienie z choroby i o dalszą opiekę Matki Bożej i św. Józefa;
  • O powrót do zdrowia dla Piotra i Jerzego.
  • O zdrowie dla pewnej osoby i o dalszą opiekę Matki Bożej;

• † Stanisław Oliwa w 2 rocznicę śmierci;
  • † Henryk Kaczmarczyk w 33 rocznicę śmierci;
  • † Marek Woźniczka - Inspektor Komendy Wojewódzkiej Policji - w 6 rocznicę śmierci;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od Aleksandry i Jarosława Dynur;
  • † Janusz Kania - int. zam. od Wiesława Szwajcy z rodziną;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od wnuczki Bernadetty z mężem;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od sąsiadki - Heleny Stopka z synami;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od Teresy i Józefa Oliwa;
  • † Stanisław Światłoń - int. zam. od Elżbiety Orłowicz z rodziną;
  • † Janina Biela - int. zam. od Anny Stopka;
  • † Marek Szewczyk - int. zam. od Janiny i Stanisława Stawowy z rodziną;
  • † Gustaw Ziembla - int. zam. od sąsiadów Starzec;
  • † Franciszek Kania - int. zam. od prawnuczki Kraliny z mężem i praprawnuka Kubusia;
  • † Jan Binkiewicz- int. zam. od syna Krzysztofa;
  • † Konstanty Strzelec - int. zam. od siostrzenicy Sabiny z rodziną;
  • † Igor Mochnal - int. zam. od ojca chrzestnego, wujka Krzyśka i cioci Renaty Łaski;
  • † Maria Cyrek - int. zam. od syna Czesława z żoną Dorotą;

Czwartek, 25.03.2021 r.

07:00 † Igor Mochnal - int. zam. od rodziny Koźlaków.

17:00 † Maria Mardaus z okazji imienin, mąż Jan i Stanisław.

Piątek, 26.03.2021 r.

17:00 Droga Krzyżowa i msza św.: † Jan Kurek.

Sobota 27.03.2021 r.

07:00 † Józef Kozak, żona Krystyna.

15:00 Chrzest św. Zofii Magdaleny Szwajca.

Niedziela 28.03.2021 r.

08:00 W intencji rodziny i rodzeństwa Krystyny i Krzysztofa - z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o łaski Ducha Świętego w dalszym życiu.

10:30 † Henryk Kaczmarczyk w rocznicę śmierci - int. zam. o dzieci.

14:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez przewodników kalwaryjskich.

15:00 Gorzkie Żale, po których odprawimy mszę św.: † Jan Kaleta, żona Henryka.