II Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj mamy 3 Niedzielę Miesiąca - Rada Parafialna zbiera większą ofiarę na potrzeby naszego kościoła od rodzin, osób samotnych oraz od młodzieży pracującej. Serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
    • we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
    • w środę wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika oraz św. Sebastiana, męczennika;
    • w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
    • w piątek wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera.
  3. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Dorota Ziemianin, Karolina Profic, Jolanta Murawska, Joanna Szczepaniak, Urszula Rudkowska, Agnieszka Mochnal, Monika Chwaja, Anna Tylek, Małgorzata Hołuj, i Kazimiera Światłoń oraz Pan Rafał Profic.
  4. Jak już zapowiadałem - ze względu na zagrożenie epidemiczne kolęda została odwołana - ale wszyscy chcą pieniądze - do tej pory pieniędzmi z kolędy dzieliłem się z różnymi intytucjami, tj:
    • klerycy, seminarium;
    • ministranci;
    • misje;
    • kuria;
    • bratnia pomoc kapłańska dla księży chorych i starszych w Swoszowicach i Makowie Podchalańskim;
    • dlatego proszę rodziny z naszej parafii o składanie dobrowolnych ofiar do koperty i wrzucanie ich na tackę lub do skarbonki;
    • zapraszam wszystkie rodziny na mszę św. w środy i wspólną modlitwę i kolędowanie.
  5. W związku z zagrożeniem epidemicznym aktualnie obowiązują następujące ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział w mszach św.:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 1 osoby na 15m2;
    • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult;
  6. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Intencje Mszy Św. 18.01.2021 r. - 24.01.2021 r.

Poniedziałek, 18.01.2021 r.

17:00 † Ludwik Róg w 5 rocznicę śmierci, żona Irena.

Wtorek, 19.01.2021 r.

07:00 † Marek Szewczyk - int. zam. od żony Haliny.

Środa, 20.01.2021 r.

• Dziękczynna w 10 rocznicę urodzin Marysi, z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i o Dary Ducha Św. w nauce i w dalszym życiu dla niej i dla całej jej rodziny;
  • O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Marii w Nowym Roku i dla całej jej rodziny;
  • O łaskę zdrowia dla Karola, Pawła, dla Sabiny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • Matko Ukochana, Maryjo - prosimy Cię spraw, aby nasza rodzina, nasza parafia i nasza ojczyzna stały się rzeczywostym królestwem Twojego Syna i Twoim.
  • O zdrowie dla Joanny i o dalszą opiekę Matki Bożej;

• † wszystkie zmarłe członkinie Róży X - św. Agnieszki;
  • † Władysław i syn Władysław;
  • † Mateusz Kasperczyk - int. zam. od kolegów z pracy z Tartaku Dworskiego;
  • † Maria Kaczmarczyk - int. zam. od Rady Parafialnej;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od Małgorzaty i Jerzego Ficek z Andrychowa;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od Józefa Ziemianin  z rodziną;
  • † Janusz Kania - int. zam. od Piotra Konik z rodziną;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od wnuka Marka;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od sąsiadów - Ignacego i Marii Bizoń;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od rodziny Szczepanków;
  • † Stanisław Światłoń - int. zam. od Roberta Maślaka z rodziną;
  • † Janina Biela - int. zam. od syna Andrzeja z żoną i dziećmi;
  • † Marek Szewczyk - int. zam. od Tadeusza Konik z rodziną;

Czwartek, 21.01.2021 r.

07:00 O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej Różańcowej dla wszystkich członkiń z Róży X - św. Agnieszki;

Piątek, 22.01.2021 r.

17:00 † Stanisław Światłoń - int. zam. od wnuczek i wnuków.

Sobota 23.01.2021 r.

07:00 † Eugenia Ryś w rocznicę śmierci.

Niedziela 24.01.2021 r.

08:00 † Józef w 25 rocznicę śmierci, żona Waleria.

10:30 O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka.

15:30 † Józef Oliwa w 4 rocznicę śmierci.