XXXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych:
    • msze św. w kościele o godzinie 8:00, 10:30 i 13:00;
    • nie ma procesji na cmentarz;
    • na cmentarz idziemy indywidualnie i modlimy się przy grobach naszych bliskich z wyjątkiem dni od 31 października do 2 listopada włącznie, kiedy zgodnie z komunikatem Prezesa Rady Ministrów cmentarze będą zamknięte.
    • w poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny;
    • we wtorek wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika;
    • w środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  3. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszone są Panie: Katarzyna Starzec, Anna Czepiel, Joanna Tatar, Maria Kaleta, Barbara Skrzeczek, Jadwiga Bizoń, Urszula i Bożena Kaleta oraz Panowie: Jan Ochender i Marian Kaleta.
  4. W tym tygodniu mamy Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę Miesiąca. W tym tygodniu nie ma odwiedzin chorych.
  5. Na stolikach dostępne są kartki na wypominki roczne i jednorazowe - ofiara na wypominki roczne to 50 zł. od Duszy, na jednorazowe - dobrowolna kwota. Serdeczne Bóg zapłać za każdy grosz.
  6. Na stoliku dostępny jest drugi numer miesięcznika "Staś" - nowej gazety dla dzieci wydawanej w naszej Diecezji - serdecznie zachęcam rodziców do zakupu czasopisma swoim pociechom.
  7. Gdyby ktoś chciał pozbyć się mebli - półek, szafek - to ja chętnie przyjmę.
  8. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od soboty, 3 października br. do odwołania, powiat myślenicki jest zakwalifikowany do strefy czerwonej. Ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział we mszy św. zostały ponownie wprowadzone:
    • wewnątrz kościoła obłożenie nie może 1 osoby na 7m2;
    • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa;
  9. Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Intencje Mszy Św. 02.11.2020 r. - 08.11.2020 r.

Poniedziałek, 02.11.2020 r.

07:00 O łaskę nieba dla † Anny i Feliksa Kaleta oraz ich rodziców.

17:00 † Janina, Antonina i Maria Oliwa.

Wtorek, 03.11.2020 r.

07:00 O zdrowie, Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla córki Gosi.

Środa, 04.11.2020 r.

• O zdrowie dla Karola i o dalszą opiekę Matki Bożej;
  • Prosimy o zdrowie dla Anny, Józefa, Karolka, Eugeniusza, Bartka, Ireneusza i Mariusza oraz o dalszą opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • O zdrowie dla Pawła, dla Sabiny i potrzebne łaski w dalszym życiu;
  • Dziękujemy za wszystkie łaski otrzymane dotychczas i prosimy o zdrowie i wytrwanie w postanowieniach dla Józefa i o dalszą opiekę Matki Bożej;
  • Prosimy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej, Nieustającej Pomocy i Św. Anny aby Pan Bóg zachował nas od gwałtownych burz, powodzi i epidemii koronawirusa.
  • Matko Boża Nieustającej Pomocy - prosimy z pokorą uproś nam łaskę uzdrowienia dla Stanisława, Marka, Michała, Szymona, Nikodema, Annę, Marysię, Pawełka i Dominika Pęcaków;
  • O drowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla naszego szafarza - Karola Garbienia - z okazji imienin;

• † Bożena Śmiłek - int. zam. od rodziców i uczniów z klasy VII Szkoły Podstawowej w Jasienicy;
  • † Mateusz Kasperczyk - int. zam. od Jarka Ziembli z mamą;
  • † Maria Kaczmarczyk - int. zam. od chrześnicy Joli z rodziną;
  • † Teofila Mardaus - int. zam. od kuzyna Krzysztofa Chmiel z rodziną;
  • † Franciszek Profic - int. zam. od Agnieszki i Tomasza Mochnal;
  • † Janusz Kania - int. zam. od Janiny i Stanisława Światłoń;
  • † Stefania Jasuba - int. zam. od wnuka Grzegorza z rodziną;
  • † Kazimierz Gatlik - int. zam. od córki Barbary z rodziną;
  • † Jan Światłoń - int. zam. od córki Anny z rodziną;

Czwartek, 05.11.2020 r.

07:00 O zdrowie, Boże Błogosławieństwo oraz o dalszą opiekę Matki Bożej dla księdza Sławka z okazji imienin.

Piątek, 06.11.2020 r. Pierwszy Piątek Miesiąca.

07:00 O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla wszystkich członków Honorowej Straży Serca Pana Jezusa

17:00 O łaskę zdrowia dla i Karola i potrzebne łaski w dalszym życiu.

Sobota 07.11.2020 r. Pierwsza Sobota Miesiąca.

07:00 O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla wszystkich Róż Różańcowych.

Niedziela 08.11.2020 r.

08:00 † Julia i Jan Łabędź.

10:30 † Maria i Stanisław Sadzik w rocznicę śmierci.

15:30 † Jerzy Sosnowski w 1 rocznicę śmierci.