Koronawirus

Uwaga! W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził zasady bezpieczeństwa.

W szczególności dotyczą one uroczystości religijnych:

Ograniczenia dotyczące ilości wiernych biorących udział we mszy św.:

• wewnątrz kościoła obłożenie nie może przekraczać 1 osoby na 20m2;
  • wewnątrz i na zewnątrz należy zachować 1,5 m odległości między uczestnikami;
  • wszyscy uczestnicy podlegają obowiązkowi zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult.
  • osoby, które nie podporządkują się temu nakazowi mogą zostać ukarane mandatem podczas kontroli, która może zostać przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji lub straży miejskiej.

Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski wydał dekret o udzieleniu dyspensy od udziału w Mszach Św. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Pełna treść dekretu dostępna jest na stronie archidiecezji.

Prosimy o przekazanie tej informacji osobom starszym w rodzinie i sąsiedztwie.

Łączmy się duchowo w modlitwie, w zjednoczeniu ze wspólnotą i bądźmy duchowo razem w tych trudnych chwilach.

Niech Bóg ma nas w swojej opiece a Św. Anna wstawia się za nami.